Haber

Altay’ın yeni başkanı Murat Pervane oldu

Altay’ın İzmir Atatürk Stadı’nda düzenlediği olağanüstü kongreye giren tek aday Murat Pervane oldu.

Trendyol 1.Lig’de 5 puanla son sırada yer alan Altay, İzmir Atatürk Stadı’ndaki Futbol Hakemleri Dayanışma Derneği Kültür Tesisleri’nde olağanüstü kongre düzenlerken, eski başkan Ayhan Dündar aday olmadı, tura çıkan Murat Pervane ise aday olmadı. Seçimde tek aday olarak kullanılan 96 oydan 92’sini kazandı. Siyah-beyazlı takımın yeni lideri oldu. Ayhan Dündar’ın yerine başkanlığa getirilen Murat Pervane, 3 yıllık bir projeyle göreve geldiklerini belirterek, “Bu yıl futbol takımının asıl hedefi ligde kalmak olacak. Ligde 1 yıl içerisinde toparlanıp bu noktaya döneceğiz, 3. yılda da Altay’ı Süper Lig’e transfer edeceğiz.” “Zor da olsa hedefimiz bu olacak. Sezon sonunda transfer yasağının kaldırılması da hedeflerimiz arasında. Altay’ın vefa yılını şimdiden duyurmak istiyorum. 110. yıla özel vefa forması hazırlayacağız. Yıl dönümünde hedefimiz 1 milyon forma satmak” dedi.

Transfer yasağını kaldırmak istediklerini belirten Pervane, sözlerini şöyle tamamladı:

“Altay’a daha kontrol edilebilir bir bütçe getirmek istiyoruz. Spor Okullarımızın çalışma kalitesini bir kez daha gözden geçireceğiz. Altyapımızı daha aktif hale getireceğiz. Altay sadece bir futbol kulübü değil. “Altyapımızda mutlaka farklı branşları barındıran bir Altay hedefliyoruz.”

Altay’ın yeni yönetimi ise şu isimlerden oluştu: “Murat Pervane, Erdal Kırtaş, Mithat Umutoğulları, Çiler Nazife Koşar, Hakan Rullas, Aydın Koç, Göksel Yıldırım, Şervan Yalçın, Moiz Mantel, Fatih Akkoyun, Gürkan Uğur, Nami Aslanoğlu, Süleyman Özkaral, Metehan Yeğen, Fuat Filiz, Tamer Kamber.” – İZMİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu