Haber

CHP mitinginde gerilim perde arkasına düştü! İmamoğlu’ndan kendisine “ahlaksızsın” diyen belediye başkanına sert yanıt

Geçtiğimiz günlerde “gizli görüşme” düzenleyerek CHP’ye ok atan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu arasında Belediye Başkanları Toplantısı’nda arbede çıktığı iddia edilmişti. Kulis bilgilerine göre Kerimoğlu, İmamoğlu’na “Zoom toplantısı yapmak ahlaksızlıktır” dedi. Ne dedi İBB Başkanı, Ahlaksızsın. Bakırköy’de sokakta yürüyemezsiniz. Burada ‘Burada konuşuyorsunuz’ yanıtını verdiği öğrenildi.

GİZLİ TOPLANTIDAN SONRA İLK TOPLANTI

14 ve 28 Mayıs seçimlerindeki yenilgilerin ardından, sık sık ‘değişim’ beyanatları veren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu arasında yaşanan ‘gizli görüşme’ bardağı taşıran son damla oldu. CHP’nin önde gelen isimleriyle basına kapalı online toplantı yapan İmamoğlu, kriz sonrası ilk kez Belediye Başkanları Toplantısı’nda Kılıçdaroğlu ile gündeme geldi.

“ZOOM TOPLANTISI YAPMAK HEMEN YAPILMALIDIR”

Görüşmede gergin anlar yaşandığı iddiaları yer alırken, gazeteci İsmail Saymaz, İmamoğlu ile Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu arasında da tartışma yaşandığını yazdı. Kerimoğlu, görüşmede İmamoğlu’nu hedef alarak, “Genel liderimiz sizi koltuğa oturttu. Seçimi tek başınıza kazanmadınız. Yakınlaştırma toplantısı yapmak ahlaksızlıktır. Oy Kampanyasında ‘Cumhurbaşkanı adayı değilim’ demeyenler yanılıyor. Ön seçim istiyorum. Ön seçim olursa İBB Başkan adayı olacağım.”

“YASALSINIZ, BAKIRKÖY’DE SOKAKLARDA YÜRÜYEMEZSİNİZ”

İmamoğlu’nun Kerimoğlu’na cevabı çok sert oldu. İmamoğlu, “Böyle bir üslup yok. Benimle konuşamazsınız. Bana en az dört kez hakaret ettiniz. Hemen iade ediyorum. Ahlaksızsınız! Bakırköy’de sokakta yürüyemezsiniz. Burada konuşuyorsunuz.” söylendiği söylendi.

yayladagi-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu