Haber

Gemlik’te sel geçişi yok

BURSA (İGFA) –Dayanıklı şehirler yaratmak için gerekli altyapı ağının oluşturulması konusunda yatırımlarına hız veren Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü, olası sel felaketlerinin önlenmesine yönelik çalışmalarına hız verdi.

Bu kapsamda BUSKİ ekipleri, Gemlik ilçesinde Umurbey Kavşağı ile İstiklal Caddesi kesişiminin ortasına yapılacak kanalizasyon ve yağmur suyu hattı için yatay sondaj çalışmalarına başlayarak, söz konusu kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarını ana kolektöre bağlayacak. İstanbul Yolu altında üç yatay sondajla sınır. Bu sayede İstanbul Yolu’nda olası sel felaketlerinin ve su baskınlarının önlenmesi amaçlanıyor.

Dirençli şehirlerin ancak güçlü bir altyapı ağıyla inşa edilebileceğini her platformda dile getiren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ilçelerdeki altyapı çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini söyledi. Önder Aktaş, “Gemlik’teki kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarını yatay sondaj çalışmasıyla otoyolun altından geçiriyoruz. Kış mevsiminin getirdiği iklim koşullarını da göz önünde bulundurarak olası sel felaketlerini önlemek için ekiplerimizi seferber ettik. Bu doğrultuda Orhangazi’nin Hürriyet Gazetesi ve Gedelek Mahalleleri.Gemlik Hisar İlçesi’nde atık su hattı için 2 adet yatay sondaj tamamlandı.Gemlik’te atık su hattı için 1 adet geçiş tamamlanarak ikinci geçişin imalatına başlandı.Toplam 5 adet yatay sondaj ve Bağlantıları ikisi Orhangazi’de, üçü Gemlik’te. “En kısa sürede tamamlanacak. Günlük hayatın akışını aksatmadan, çalışmalarımızda her türlü teknolojiyi kullanarak vatandaşlarımızın hayatına değer katmaya devam ediyoruz” dedi.

Tüm ilçelerde altyapı seferberliği başlattıklarını vurgulayan Önder Aktaş, 2023 yılında 5 bin 807 metre içme suyu hattı, 2 bin 312 metre kanalizasyon hattı, 3 bin 157 metre yağmur suyu hattı imalatını ve 850 metrelik yağmur suyu hattı imalatını gerçekleştirdiklerini belirtti. Gemlik’te dere temizliği. Önder Aktaş ayrıca 2 adet su sondajı ve 1873 ton asfalt kaplama çalışması gerçekleştirdiklerini sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu